Ndërlidhjet

Iran: Opozita kërkon sanksione shtesë


Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit i ka propozuar Bashkimit Evropian që të ndërmarrë masa shtesë për të dobësuar ekonominë iraniane. Sanksionet e OKB-së, sipas këshillit opozitar, nuk do të ndalojnë Teheranin nga zhvillimi i armëve bërthamore.

Këto komente vijnë në prag të takimit të ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian, ku nër rendin e ditës pritet të jetë miratimi i sanksioneve kundër Gardës Revolucionare të Iranit dhe disa kompanive të përfshira në zhvillimin e programit bërthamor.
XS
SM
MD
LG