Ndërlidhjet

Topi dhe Berisha urojnë Sejdiun


Pak çaste pas publikimit të mendimit këshillëdhënës të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, lidhur me legjitimitetin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, presidentin Fatmir Sejdiu, në një bisedë telefonike, e kanë uruar presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, dhe kryeministri Sali Berisha, njoftoi Zyra për informim e Presidencës.

Po ashtu, presidenti Sejdiu vazhdon të marrë urime edhe nga liderë të vendeve të tjera.
XS
SM
MD
LG