Ndërlidhjet

Afganistan: Shpërthim në xhami


Një shpërthim ka ndodhur në brendësi të xnjë xhamie në pjesën lindore të Afganistanit, duke plagosur rëndë kandidatin në zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe të paktën 16 të tjerë.

Kandidatiti Mawlvi Saydullah po mbante një fjalim në xhamin e lagjes Zayi Mando të provincës Khost.

Zëdhënësi i guvernatorit të krahinës tha se Saydullah ishte shënjestër e sulmit.
XS
SM
MD
LG