Ndërlidhjet

SHBA, Indi: Marrëveshje kundër terrorizmit


Shtetet e Bashkuara dhe India kanë nënshkruar sot një nismë të re kundër terrorizmit. Deklarata e Qeverisë indiane sqaron se pakti bën thirrje për bashkëpunim më të ngushtë në mes të komandove dhe forcave speciale të të dyja vendeve.

Marrëveshja vjen në kohën kur janë rritur shqetësimet për përpjekje të reja të grupeve militante për të shtyrë Indinë dhe Pakistanin në një tjetër luftë.
XS
SM
MD
LG