Ndërlidhjet

Menduh Thaçi: Rigjykimi i Haradinajt, ngatërrim i drejtësisë


Lideri i Partise Demokratike Shqiptare ne Maqedoni, Menduh Thaçi, ka thënë se rigjykimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinjat, është “një ngatërrim i drejtësisë”.

Këto komente, ai i bëri sot në Prishtinë, pas një takimi me nënkryetarin e AAK-së, Blerim Shala.

Vizita e liderit të PDSH-së në Kosovë, u bë në mbështetje të AAK-së dhe liderit të saj Ramush Haradinaj, pas vendimit të gjykatës së Hagës për rigjykim.

Drejtues të AAK-së, janë shprehur të bindur se edhe kësaj radhe, Haradinaj do të triumfojë në Hagë.
XS
SM
MD
LG