Ndërlidhjet

Arrestohen tre liderë të Al-Kaidës


Autoritetet irakiane kanë arrestuar tre udhëheqës të lartë të Al-Kaidës në Irak. Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes, gjeneral Mohamed al-Askari, i tha AFP-së se njëri nga të arrestuarit është Saleem Khalid al-Zavbai, ministër i vetëshpallur për mbrojtjen e Irakut.

Dy të tjerët janë vëllezërit Jabar dhe Qadori Radhi Khamis, të cilët dyshohen për një sëri sulmesh vdekjeprurëse në provincën Diyala.
XS
SM
MD
LG