Ndërlidhjet

Qeveria serbe kërkon seancë të jashtëzakonshme për Kosovën


Qeveria e Serbisë i ka bërë kërkesë Parlamentit që të mblidhet në seancë të jashtëzaknshme të hënën. Kërkesa e kabinetit të kryeministrit lidhet me nevojën e deklarimit të ligjvënësve rreth opinionit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për pavarësinë e Kosovës.

Siç njofton Qeveria e Serbisë, Kuvendi pritet të diskutojë edhe për, siç thuhet, “aktivitetet e ardhshme në mbrojtje të sovranitetit dhe të integritetit territorial”.
XS
SM
MD
LG