Ndërlidhjet

Indonezi: 29 viktima nga përmbytjet


Së paku 29 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet që kanë përfshirë Idonezinë dhe Vjetnamin.

Bilanci më i madh i viktimave është në ishullin indonezian Buru, ku një numër i madh shtëpish kanë pësuar nga rrëshqitja e dheut.

Mbi 3 mijë familje janë prekur nga shirat e rrëmbyeshëm që kanë përfshirë vendin.

Ndërkaq, në Vjetnam, tajfuni Çantu ka shkaktuar përmbytje që rezultuan me vdekjen e tetë personave, përderisa dy llogariten të zhdukur.
XS
SM
MD
LG