Ndërlidhjet

Afganistan: 22 vetë humbën jetën nga përplasja e autobusit


Policia e Afganistanit thotë se nga përplasja e një autobusi në qytetin e Kandaharit, kanë humbur jetën 22 vetë dhe janë plagosur 26 të tjerë.

Incidenti ndodhi sot pak pas agimit, në Daman të provincës Kandahar.

Zyrtarët lokalë të policisë thanë se autobusi po qarkullonte në drejtim të Kabulit dhe se shpejtësia ishte nën atë të lejuar.
XS
SM
MD
LG