Ndërlidhjet

Pakistan: 7 të vrarë, 21 të plagosur


Së paku shtatë persona kanë humbur jetën dhe 21 të tjerë janë plagosur nga sulmet vetëvrasëse në provincën Pabbi, në veriperëndim të Pakistanit.

Shënjestër e sulmit ishte shtëpia e ministrit për informim të rajonit, ku ishin mbledhur familjarë dhe zyrtarë lokalë për shkak të vdekjes së djalit të tij.

Ky i fundit është vrarë të premten nga kryengritësit talibanë.
XS
SM
MD
LG