Ndërlidhjet

Izraeli godet caqet në Gaza


Aeroplanët luftarakë të Izraelit kanë bombarduar gjatë natës një punëtori në pjesën veriore të Gazës dhe dy tunele që shërbenin për kontrabandë. Nuk ka pasur informacione për viktima.

Përmes një komunikate, autoritetet izraelite kanë thënë se goditjet ajrore ishin hakmarrje ndaj disa sulmeve me raketa dhe mortaja kundër komunitetit izraelit, gjatë fundjavës.
XS
SM
MD
LG