Ndërlidhjet

Karzai dënon sulmin e NATO-s


Së paku 52 civilë, përfshirë gra dhe fëmijë, janë vrarë nga sulmi me raketa i forcave të NATO-s në provinvën afgane Helmand, thuhet në deklaratën e presidentit Hamid Karzai.

“Shërbimi i Inteligjencës i Afganistanit ka gjetur se sulmi i së premtes ka goditur fshatin Regi, në lindje të qarkut Sangin”, transmeton AP deklaratën e Karzait.

Në anën tjetër, zëdhënësi i NATO-s, Vain Shanks, tha se në raportet e para nga kjo zonë nuk bëhej fjalë për viktima në civilë.
XS
SM
MD
LG