Ndërlidhjet

Eshton: Kosova dhe Serbia kanë të ardhmen në BE


Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Kethrin Eshton, ka ftuar Prishtinën dhe Beogradin për nisje të dialogut të ndërsjellë.

“Vendimi i GJND-së ka qenë shumë i qartë. Unë kam folur me presidentin Tadiq dhe kryeministrin Thaçi dhe ua kam dhënë ofertën për nisjen e dialogut mes dy vendeve. Ajo që dua të siguroj është se të dyja vendet e kanë të ardhmen në Bashkimin Evropian”, ka thënë Eshton, pas takimit të ministrave të jashtëm të BE-së në Bruksel.
XS
SM
MD
LG