Ndërlidhjet

Rumani: I paqartë fati i shtatë ushtarëveFati i shtatë ushtarëve, që ishin në aeroplanin ushtarak izraelit në kohën e rrëzimit, mbetet i paqartë. Aeroplani u rrëzua në malet Karpate.

Gjashtë ushtarë izraelitë dhe një rumun ishin në bord në kohën e aksidentit. Fillimisht burimet rumune thanë se katër trupa janë gjetur, deklaratë që më vonë është tërhequr.

Aeroplani ishte pjesë e ushtrimeve “Operacioni Qielli i kaltër”, që kishte si synim stërvitjen për misione kërkimi.
XS
SM
MD
LG