Ndërlidhjet

SHBA e Koreja e Jugut vazhdojnë stërvitjenTrupat amerikane dhe ato jugkoreane kanë vazhduar dhe sot stërvitjen e përbashkët ushtarake. Ushtrimet janë përqëndruar në sulmet e mundshme ndaj marinës jugkoreane nga Koreja e Veriut.

Rreth 20 anije luftarake, 200 aeroplanë dhe 8000 trupa janë të përfshira në stërvitjen e përbashkët, që është më e madhje gjatë viteve të fundit.
XS
SM
MD
LG