Ndërlidhjet

Rumani: Konfirmohet vdekja e ushtarëve


Ministria e Mbrojtjes e Rumanisë ka konfirmuar vdekjen e shtatë ushtarëve që gjendeshin në aeroplanin ushtarak izraelit në kohën e rrëzimit.

Gjashtë trupa izraelite dhe një rumun ishin në bord në kohën e aksidentit. Aeroplani u rrëzua në malet Karpate.

Ai ishte pjesë e ushtrimeve “Operacioni Qielli i kaltër”, që kishte si synim stërvitjen për misione kërkimi.
XS
SM
MD
LG