Ndërlidhjet

Uestervelle arrin në Turqi


Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Uestereelle, ka arritur në Stamboll për bisedime me udhëheqësit më të lartë turq, që pritet të mbulojnë çështjet rajonale dhe turko-evropiane.

Uestereelle do të takohet të mërkurën me homologun turk, Ahmet Davutoglu, si dhe me kryeministrin Rexhep Tajip Erdogan.

Ndër çështjet specifike që do të diskutohen do të jetë konflikti në Lindjen e Mesme dhe programi bërthamor i Iranit.
XS
SM
MD
LG