Ndërlidhjet

Guerrila greke: Do ta kthejmë Greqinë në zonë lufteNjë grup që i takon guerriles greke ka kërcënuar se do të shtojë numrin e sulmeve dhe do të prishë sezonin turistik. Deklarata përmbante dhe përgjegjësinë për vrasjen e gazetarit grek Sokratis Golias, 37 vjeç, në 19 korrik.

I njëjti grup, që vitin e kaluar ka marrë përsipër vrasjen e një polici, ka bërë të ditur se do të ketë si cak të vetin më shumë policë dhe gazetarë. Grupi guerril pohon se do ta kthejë Greqinë “në zonë lufte”, por nuk do të ketë në shënjestër turistët dhe "nuk do të vrasë njerëz pa arsye".
XS
SM
MD
LG