Ndërlidhjet

Moskë: Ndotja e ajrit në nivel rekordNdotja e ajrit në Moskë është dhjetë herë më e lartë se norma e lejuar, pasi mjegulla ka goditur prej ditësh kryeqytetin rus. Nga ana tjetër vala e të nxehtit e ka prekur Moskën që nga qershori, duke shkaktuar zjarr në pyje dhe një numër të lartë viktimash.

Pritet që të ketë një rënie të lehtë të temperaturave gjatë fundjavës së ardhshme.
XS
SM
MD
LG