Ndërlidhjet

Tiranë: Nisen 44 ushtarë me mision luftarak në Kabul44 trupa shqiptare janë dërguar në Afganistan me mision luftarak. Ky është kontigjenti i parë i ushtarakëve shqiptarë, që po niset me mision luftarak. Njësia shqiptare është përcjellë në aeroport nga kryeministri Berisha dhe ministri i mbrojtjes Imami.

Nënkoloneli Dritan Demiraj do të drejtojë njësinë shqiptare.
XS
SM
MD
LG