Ndërlidhjet

Kjev: Një i vrarë, tetë të plagosur në kishëNga shpërthimi i një bombe artizanale në një kishë në Ukrainë u vra një person dhe tetë të tjerë u plagosën.

Incidenti tragjik ndodhi në ditën e fundit të vizitës kundërthënëse të Patriarkut Kirili i I nga Kisha Ortodokse ruse.

Në Ukrainë kisha ortodokse ukrainase është nën ombrellën e kishës ruse, çfarë kundërshtohet nga grupe disidente të besimtarëve ortodoksë ukrainas.
XS
SM
MD
LG