Ndërlidhjet

Prishtinë: Arrestohet një punonjës i QeverisëDepartamenti i Policisë Ekzekutive të EULEX-it ka kryer bastisje në banesën private dhe zyrën e një administratori të teknologjisë informative (IT) në Qeverinë e Kosovës lidhur me hetimin e Ministrisë së Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit.

Bastisjet e ndodhura mëngjesin e sotëm janë autorizuar nga gjykatësi i procedurës paraprake nga Gjykata e Qarkut të Prishtinës.

I pandehuri është arrestuar dhe akuzohet se ka penguar mbledhjen e provave. Aktualisht ai gjendet në paraburgim.
XS
SM
MD
LG