Ndërlidhjet

Jeremiç në Nju Jork për KosovënMinistri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç, gjendet në Nju Jork, ku po zhvillon takime lidhur me nismën serbe për rezolutë të re rreth Kosovës në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Jeremiç pritet të takohet dhe me Sekretarin e Përgjithshëm të organizatës botërore, Ban Ki Mun dhe do t’i drejtohet një takimi të vendeve të paangazhuara.
XS
SM
MD
LG