Ndërlidhjet

Drukas viziton BeogradinDimitris Drukas, një nga drejtuesit kryesor të diplomacisë greke, fillon sot një vizitë dy ditore në Beograd. Siç njofton ambasada greke në Serbi qëllimi i vizitës është shtyrja përpara e nismës së kryeministrit Papandreu për të rihapur dialogun mes Prishtinës e Beogradit pas opinionit të GJND-së.

Drukas do të takohet me ministrin e jashtëm të Serbisë, Vuk Jeremiç, presidentin Boris Tadiç si dhe do të pritet nga kreu i Kishës Ortodokse të Serbisë.
Pas Beogradit Drukas do të vizitojë edhe Kosovën.
XS
SM
MD
LG