Ndërlidhjet

Irani i gatshëm për bisedimeTeherani është i gatshëm të bisedojë me Shtetet e Bashkuara, Rusinë dhe Francën “në ditët që vijnë” lidhur me planet për shkëmbimin e karburantit bërthamor.

Deklarata e kreut të agjencisë bërthamore iraniane vjen pak ditë pas pohimeve të perëndimit se bisedimet me Iranin pritet të fillojnë në shtator.

Perëndimorët kanë këmbëngulur që këto bisedime të fokusohen në çështjet bërthamore, përfshi pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG