Ndërlidhjet

Kabul: Protesta për vrasjen e civilëveDhjetëra afganë kanë protestuar para ambasadës amerikane në Kabul pas një incidenti mes trupave të NATO-s dhe civilëve vendas. Dy automjete të forcave të Aleancës u përplasën me një makinë, ku për pasojë një numër civilësh humbën jetën.

Dëshmitarët në vendin e ngjarjes flasin për katër të vdekur nga makina ku po udhëtonin civilët.
XS
SM
MD
LG