Ndërlidhjet

Pakistan: Mbi 400 të vdekur nga moti i keqKa shkuar në mbi 400 numri i të vdekurve nga përmbytjet dhe rëshqitja e dheut në veri të Pakistanit gjatë tre ditëve të fundit. Mbi 30 mijë persona në këtë rajon janë zhvendosur si pasojë e motit të keq, derisa mbi 60 ura janë shkatërruar.

Ushtria është e përfshirë në operacionet e shpëtimit dhe të hapjes së rrugëve në zonat e prekura nga përmbytjet.
XS
SM
MD
LG