Ndërlidhjet

Serbi: Konfirmohet dënimi për katër myslimanëGjykata e Apelit në Beograd ka konfirmuar dënimin për katër persona që akuzohen për ndjekje të vahabizmit. Ky i fundit është një interpretim i fesë islame që ndiqet nga Al Kaida dhe kreu i saj Osama bin Laden.

Ata janë dënuar me katër deri në tetë vite burg nën akuzat për terrorizëm, zotërim të armëve të paligjshme dhe lidhje me grupe të huaja, të paidentifikuara terroriste.
XS
SM
MD
LG