Ndërlidhjet

Riadi dhe Damasku qetësojnë LibaninPresidenti sirian, Bashar al Assad dhe mbreti saudit Abdullah janë takuar me politikanët libanezë në përpjekje për të qetësuar situatën, në kohën kur janë thelluar dallimet ndërfetare.

Dy udhëheqësit kanë bërë një përpjekje të përbashkët për të qetësuar atmosferën në kohën kur gjykata e Kombeve të Bashkuara ka ngritur aktpaditë ndaj disa anëtarëve të lëvizjes Hezbullah.
XS
SM
MD
LG