Ndërlidhjet

Markez largohet nga Barcelona


Futbollisti i Meksikës, Rafael Markez, ka braktisur Barcelonën, ka bërë të ditur kampioni aktual i Spanjës. Markezit i skadonte kontrata me Barcelonën në vitin 2012, por është i lirë të gjejë ekip tjetër.
Markez ka ardhur në Barcelonë nga Monako në vitin 2003 dhe me këtë ekip ka fituar dy herë titullin e kampionit evropian, katër herë titullin e kampionit në Spanjë dhe tituj tjerë.
Markez ka luajtur 242 takime me fanellën e Barcelonës.
XS
SM
MD
LG