Ndërlidhjet

Brazili ofron strehim për iranianenPresidenti brazilian, Luis Inacio Lula da Silva, i ka ofruar strehim iranianes Sakineh Mohamadi Ashtiani. Ashtiani është dënuar me vdekje për tradhëti bashkëshortore.

Oferta e Da Silvas vjen në kohën kur Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe komuniteti i organizatave që merren me të drejtat e njeriut i kanë kërkuar Iranit të mos e ekzekutojë Ashtianin.
XS
SM
MD
LG