Ndërlidhjet

Netanjahu: Bisedimet me palestinezët, brenda dy javëveKryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu tha se pret fillimin e bisedimeve të drejtpërdrejta me palestinezët brenda dy javësh.

Në pranverën e këtij viti izraelitët dhe palestinezët filluan bisedimet indirekte me ndërmjetësimin e të dërguarit amerikan për rajonin, Xhorxh Miçëll.

Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abas, tha se nuk do të ketë bisedime të drejtpërdrejta derisa të marrë garanci se Izraeli do të pezullojë të gjitha ndërtimet e kolonive në territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG