Ndërlidhjet

Vardak: Dokumentat në WikiLeaks, s’janë befasiInformacionet e publikuara nga WikiLeaks lidhur me luftën në Afganistan nuk paraqesin ndonjë “befasi”, tha ministri afgan i Mbrojtjes, Abdul Rahim Vardak.

Ai shtoi se “kemi qenë të ndërgjegjshëm për shkallën e aktiviteteve dhe mbështetjen pakistaneze për talibanët, por është mirë që tashmë e di çdokush”.

Ditë më parë WikiLeaks publikoi mbi 90 mijë dokumenta sekrete, që kanë të bëjnë me luftën në Afganistan.
XS
SM
MD
LG