Ndërlidhjet

Kastro: Do ulim rolin e shtetit në ekonomiQeveria planifikon të zvogëlojë kontrollin mbi bizneset e vogla, do të largojë nga puna punëtorët e tepërt dhe do të lejojë më shumë vetpunësimin, tha presidenti i Kubës, Raul Kastro.

Ai shtoi se një në çdo pesë punonjës në sektorin shtetëror është i tepërt.

Rreth 95% e gjithë kubanezëve punojnë në shtet.
XS
SM
MD
LG