Ndërlidhjet

Vriten pesë fëmijë afganëNga një sulm vetvrasës pranë një automjeti policie u vranë pesë fëmijë afganë që gjendeshin në vendin e ngjarjes.

Sulmi kishte si cak një zyrtar afgan të provincës së Kandaharit. Pas sulmit të parë ndodhi një shpërthim me bombë, që kishte cakun e njëjtë. Nga sulmi i dytë u plagosën dy policë dhe një nga truprojat e zyrtarit afgan.
XS
SM
MD
LG