Ndërlidhjet

Iran: 17 të burgosur politikë në grevë urie17 të burgosur politikë në Iran janë në grevë urie për afro një javë. Greva është në shenjë proteste për përkeqësimin e gjendjes së të burgosurve.
Në mesin e grevistëve janë dhe drejtuesit e lëvizjes studentore të vitit të kaluar, gazetarë dhe aktivistë politikë.

Lajmi bëhet i ditur nga një faqe e internetit që mbështet opozitën iraniane.
XS
SM
MD
LG