Ndërlidhjet

Rusi: Numri i të vdekurve nga zjarret arriti në 34


Së paku 34 vetë kanë humbur jetën nga zjarret, të cilat kanë shkatërruar qindra shtëpi në Rusi dhe kanë djegur sipërfaqe të mëdha me male.

Zjarrfikësit thonë se ata po bëjnë progres dhe se flaka po zvogëlohet.

Ministria e situatave emergjente në Rusi, thotë se afro 500 zjarre në mbarë Rusinë, janë shkaktuar nga temperaturat shumë të larta në këtë vend, që nuk janë regjistruar në 130 vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG