Ndërlidhjet

Prishtinë: Presidenti Sejdiu u takua me gjeneralin Bentler


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, është takuar sot me komandantin e KFOR-it, Markus Benler.

Gjatë takimit, është diskutuar për situatën e përgjithshme të sigurisë në Kosovë dhe për bashkëpunimin e institucioneve me KFOR-in.

Zoti Sejdiu tha se KFOR-i ka bërë punë të jashtëzakonshme në Kosovë dhe ka theksuar kontributin e drejtpërdrejt, që po japin ekspertët e KFOR-it për ngritjen dhe profesionalizimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Gjenerali Bentler theksoi përkushtimin e KFOR-it për të siguruar një mjedis të qetë dhe të sigurt për të gjithë qytetarët e Kosovës.
XS
SM
MD
LG