Ndërlidhjet

Afganistan: Sulmohet baza ushtarakeNjë ushtar i NATO-s e ka humbur jetën dhe dy civilë janë plagosur kur disa sulmues vetëvrasës e kanë sulmuar bazën më të madhe amerikane në Afganistanin jugor.

Autoritetet e policisë njoftuan se të gjithë gjashtë sulmuesit kishin pasur me vete jelek me eksploziv.

Zëdhënësi i talibanëve e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

XS
SM
MD
LG