Ndërlidhjet

Ban: Bota të lirohet nga armët bërthamoreSekretari i përgjithshëm i KOmbeve të Bashkuara, Ban Ki-mun, duke folur në prag të ceremonisë për shënimin e 65 vjetorit të hedhjes së bombave bërthamore në Hiroshimë dhe Nagasaki, tha se bota duhet të synojë të lirohet nga armatimi bërthamor.

Kreu i OKB-së sot e filloi turneun në Japoni, ku u takua me ministrin e Jashtëm Kacua Okada, ndërsa pritet të takohet edhe me kryeministrin Naoto.

XS
SM
MD
LG