Ndërlidhjet

BP: Ndalet plotësisht rrjedhja e naftësKompania British Petroleum tha se përpjekjet e saj për ta ndalur krejtësisht rrjedhjen e naftës në Gjirin e Meksikës kanë rezultuar me sukses.

Deklarata thotë se presioni i naftës në burim është stabilizuar dhe tash është vënë nën kontroll.

Miliona fuçi nafte rrodhën në Gjirin e Meksikës prej shpërthimit të platformës në 20 prill.
XS
SM
MD
LG