Ndërlidhjet

Rusia furnizon me uranium Afrikën e JugutNjë kompani shtetërore ruse ka rënë dakord t’i shesë uranium të papasuruar një kompanie në Afrikën e Jugut. Kjo e fundit ka vetëm një uzinë bërthamore.

Marrëveshja u nënshkrua pas takimit mes presidentit rus Dimitri Medvedev dhe atij jugafrikan, Xhakob Zuma.
XS
SM
MD
LG