Ndërlidhjet

Ahmadinexhad: Aleancë rajonale si NATO-jaPresidenti iranian iu tha udhëheqësve të Afganistanit dhe Taxhikistanit se treja vendet mund të krijojnë një aleancë ushtarake që do të ishte si kundërpeshë e NATO-s, pas largimit të forcave të huaja nga rajoni.

Ahmadinexhad theksoi se të treja vendet duhet të forcojnë lidhjet në fushën ekonomike dhe të sigurisë.
XS
SM
MD
LG