Ndërlidhjet

SHBA: Akuzohen 14 veta për terrorizëmDepartamenti amerikan i Drejtësisë ka lëshuar aktpaditë për 14 persona nën akuzat për ndihmë grupeve terroriste. Të katërmbëdhjetë personat janë shtetas amerikanë dhe akuzohen se kanë ndihmuar grupin somalez Al-Shabab, grup që ka lidhje me Al Kaidën.

Dy nga të akuzuarit janë arrestuar tha kryeprokurori i SHBA-ve, Erik Holder.
XS
SM
MD
LG