Ndërlidhjet

SHBA-Vitenam, bashkëpunim bërthamorShtetet e Bashkuara kanë konfirmuar se po bisedojnë për arritjen e një marrëveshje bashkëpunimi bërthamor për nevoja civile me Vietnamin. Kjo do t’i lejojë SHBA-ve të shkëmbejnë karburant bërthamor dhe tekonologji të kësaj fushe me një nga ish armiqtë e Luftës së Ftohtë.

Departamenti i Shtetit njofton se marrëveshja në fjalë është e ngjashme me atë të arritur me Indinë në vitin 2005 dhe me Emiratet e Bashkuara Arabe në vitin 2009.
XS
SM
MD
LG