Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 12 civilë, një ushtar i NATO-sZyrtarët afganë thanë se 12 civilë dhe një ushtar i NATO-s e kanë humbur jetën nga bombat e vendosura pranë rrugës në Afganistanin lindor.

NATO nuk e bëri publik përkatësinë e ushtarit dhe nuk dha detaje tjera.

Raportohet se nëntë civilët janë vrarë në provincën Kunar, ndërsa tre të tjerët në provincën Gazni.
XS
SM
MD
LG