Ndërlidhjet

Obama: Ekonomia private shkon mirëPresidenti Barak Obama tha se dalja e Shteteve të Bashkuara nga recesioni do të kërkojë kohë dhe se është shenjë e mirë se ekonomia amerikane e ka rritur numrin e punësimeve në sektorin privat.

Komentet e tij u bënë pasi qeveria raportoi se shkalla e papunësisë mbeti e pandryshuar në korrik, 9.5%, për të dytin muaj me radhë.
XS
SM
MD
LG