Ndërlidhjet

Itali: Treni del nga binarëtNjë njeri e ka humbur jetën dhe 30 të tjerë janë lënduar kur një tren i udhëtarëvve ka dalur nga binarët në një paralagje të Napolit, transmeton AP.

Mediat lokale kanë raportuar se në çastin e fatkeqësisë, në tren ndodheshin rreth 35 persona.

Shkaku i aksidentit po hetohet, ndërsa raportet e para thonë se mund të ketë qenë shpejtësia e madhe e trenit.
XS
SM
MD
LG