Ndërlidhjet

Zjarret në Rusi shkaktojnë mizori
Qindra vatrat e zjarreve në Rusi që tashmë kanë sjellë vdekjen e 52 njerëzve, vazhdojnë të shkaktojnë pengesa në transport dhe të ngritin dyshime për aftësinë e zjarrfikësve për t’i vënë flakët nën kontroll.

Dhjetra aeroplanë komercialë kanë shmangur aeroportin e Moskës, ku shkalla e dukshmërisë është rënduar keq nga tymi i dendur.

Nivelet e ndotjes në Moskë janë pesë herë më shumë se zakonisht, ndërsa shkalla e vdekshmërise u rrit 50 përqind më shumë se korrikun e kaluar.XS
SM
MD
LG