Ndërlidhjet

Pakistan: Kryeministri i apelon botës për ndihmë
Kryeministri i Pakistanit Jusuf Reza Gilani tha se humbjet në jetë njerëzish dhe infrastrukturë nga përmbytjet në Pakistan janë “kolosale”, dhe bëri thirrje për ndihma ndërkombëtare.

Gilani e bëri këtë apel në një fjalim televiziv, ndërkohë që zyrtarët për menaxhimin e krizave thonë se më shumë se 12 milionë njerëz janë prekur në provincat Hyber, Punxhab dhe Sind.

Gilani tha se këto janë përmbytjet më të rënda në historinë 63 vjeçare të Pakistanit.

XS
SM
MD
LG